ALIŞVERİŞ DÜNYASININ SESİ

ABC’den “Yerli Yerinde” bir proje

Ocak 30, 2018
97
45
Kaydet ve Sonra Oku

ABC ile Yerli Yerinde Kurumsal Sosyal Sorumluluk projesi kapsamında her yıl seçilecek farklı yerel değerler, proje kapsamında eğitim alacak kadınların istihdamı sayesinde canlandırılıyor. Her yıl farklı bir yerel değere destek verilmesi planlanan proje kapsamında senede en az 22 kadına eğitim verilerek kadınların ekonomiye katılmasına teşvik edilmesi planlanıyor.

ABC Deterjan bu proje ile birlikte, yüzde 100 yerli bir marka olarak yerli değerleri bölgenin kadınları ile kendi yerinde koruyor. Böylece kadınların ekonomiye dahil olduğu bölgesel kalkınma modeli oluşturuyor. Bu nedenle kurumsal sosyal sorumluluk projesinin adı da “ABC ile Yerli Yerinde” olarak belirlendi.

ABC ile Yerli Yerinde proje uygulamasının ilk yılında dünyanın en pahalı baharatı olarak bilinen ve Kırmızı Altın olarak adlandırılan safran seçilmesinin temel nedeni; safranın Anadolu’dan çıktığının bilinmesi. Ancak safran yetiştirmenin son derece zahmetli ve emek isteyen bir çalışma olması sebebiyle yıllar içinde ihmal edildiği biliniyor. Önümüzdeki yıllarda ABC tarafından safran yetiştirmeye verilecek desteğe devam edilecek, bunun yanı sıra her yıl yeni tarım ve zanaat girişimlerinin desteklenmesi ile “Yerli Yerinde” projesinin sürdürülebilirliği sağlanacak.

Head&Shoulders dünyada bir ilki başardı
GİRİŞ YAP
market dergisi

HIZLI İLETİŞİM FORMU

Siz değerli üyelerimiz, hızlı cevap formu ile bize dilek ve şikayetlerinizi bildirebilirsiniz.